Informacja dla rodziców
Informujemy, iż weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej (Dz.U. z 2025 r., poz. 778), dotyczące nauczania języka mniejszości narodowej w klasach VII i VIII szkoły podstawowej – w tym języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej – oraz przedmiotów mających na celu podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej.
Najważniejsze zmiany obejmują:
-
Zmianę terminu składania deklaracji dotyczącej nauki języka mniejszości narodowej (w tym języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej).
-
Możliwość zwolnienia uczniów klas VII i VIII z nauki drugiego języka obcego nowożytnego lub języka łacińskiego do końca danego roku szkolnego – w przypadku, gdy realizują oni naukę języka mniejszości narodowej (w tym języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej).
Rodziców zainteresowanych złożeniem deklaracji zapraszamy do szkoły w terminie 14–21 lipca 2025 r.
Uwaga: uczniowie, którzy zadeklarują naukę języka mniejszości narodowej, nie będą mogli przystąpić do egzaminu z języka niemieckiego organizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.