Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025

KANGURZYM SKOKIEM PO SUKCES

                  W przyrodzie  występuje kilka żywiołów. Płomienny ogień, rześka woda, krystaliczne powietrze,  żyzna ziemia i… młodzieńcza energia. Kiedy młody człowiek się zaweźmie, to nawet w dobie pandemii weźmie udział w konkursie i osiągnie sukces.

  Dwadzieścioro uczniów z PSP Popielów przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Musieli wykazać się samodzielnością i odpowiedzialnością-  konkurs bowiem odbywał się w ich domach, a nie w szkole. Zalogowawszy się na platformie dzwonek.pl, młodzi matematycy rozwiązywali szarady , główkowali i mierzyli się z logicznym myśleniem.  Musieli liczyć się również z czasem i presją odejmowanych punktów za błędną odpowiedź.

  Rozemocjonowani dzielili się wrażeniami ze sobą i nauczycielką, szkolną organizatorką konkursu, mgr Marią Nawrot.

  W całej Polsce konkursowy trud podjęło 6131 uczniów, bardzo dobry wynik uzyskało 62, a 732 uhonorowano wyróżnieniami. I w tej grupie znalazło się troje naszych uczniów;

  Milena Sowa- klasa V b,

  Szymon Mika – klasa VI b

  Filip Czechowski – klasa VI c

  Serdecznie gratulujemy wyróżnionym ( dyplomy i nagrody książkowe czekają ! )  i wszystkim konkursowiczom. Wszyscy bowiem są zwycięzcami, otrzymują zabawkę logiczną- czteroelementowy tangram.

  Liczymy na was w przyszłym roku!


  Galeria zdjęć:

  • KANGURZYM SKOKIEM PO SUKCES
  • KANGURZYM SKOKIEM PO SUKCES
  • KANGURZYM SKOKIEM PO SUKCES  2020-06-22 15:36:03