Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025

NIKT NAS NIE ZATRZYMA!

                   Nikt nie powstrzyma. Nikt nie dogoni w drodze po sukces i zdrowie.

  Z tego założenia wychodzą młodzi biegacze PSP Popielów. Pomimo pandemii koronawirusa, a może i dzięki niej po trosze- wszakże szczególnie teraz wiemy, jak ważna jest dbałość o własną kondycję, wzięli udział w Biegu Przełajowym MONDO Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Jak w wielu sprawach w naszych czasach odosobnienia i tutaj pomogła nowoczesna technologia. Uczniowie startowali 4.06 i 11.06 w tym samym czasie- o piętnastej i mierzyli swój czas i pokonany dystans w aplikacjach Bieg Teacker lub Endomondo, a po skończonym biegu i wzięciu oddechu wysyłali screeny  wyników na podany adres mailowy.

   Przywykli do rywalizacji, tym razem nie widzieli pleców biegacza, którego należy wyprzedzić, nie słyszeli głosu trenerki, mgr Stanisławy Szyndlarewicz, nie czuli na ramionach radosnych poklepywań po zakończonym biegu… Startowali sami. Motywowali się sami. Walczyli sami. Ścigali się sami ze sobą. To nowe doświadczenie zbudowało ich świadomość sportowca- pokonującego nie innych, lecz siebie, swe własne słabości czy ograniczenia.

  Organizatorzy zawodów- Szkolny Związek Sportowy OPOLSKIE- ustalali ranking, biorąc pod uwagę dwa z trzech najlepsze wyniki ( wcześniejszy bieg odbył się 23 maja) biegacza. Ci ze złotych dziesiątek w danych kategoriach wiekowych powalczą w biegu realnym ( w tych zmęczenie też było całkiem prawdziwe, zapewniają uczestnicy wyścigów) o tytuł mistrza województwa w najbliższym możliwym terminie…

  Niechaj pędzą po szczęście . Sukces. Satysfakcję. Niechaj dopinguje ich myśl N. Hilla; „ Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.”

  Oto nasi najlepsi;

  Rocznik 2008 – DZIEWCZĘTA- 600 m

  Zofia Siek- 9 miejsce

   

  Rocznik 2006- CHŁOPCY- 1000 M

  Marcel Slabik- 4 miejsce

   

  Rocznik 2005 – DZIEWCZĘTA- 600 M

  Ewa Glatki- 1 miejsce

  Wiktoria Rak- 2 miejsce

  Małgorzata Rambau- 7 miejsce

   

  Rocznik 2005- CHŁOPCY- 1000 m

  Jan Rambau – 2 miejsce

  Dmytro Halushko- 3 miejsce

   


  Galeria zdjęć:

  • NIKT NAS NIE ZATRZYMA!
  • NIKT NAS NIE ZATRZYMA!
  • NIKT NAS NIE ZATRZYMA!
  • NIKT NAS NIE ZATRZYMA!
  • NIKT NAS NIE ZATRZYMA!
  • NIKT NAS NIE ZATRZYMA!
  • NIKT NAS NIE ZATRZYMA!  2020-06-17 09:26:58