BLISKO CORAZ BLIŻEJ

  .... trafia nasza pomoc. Jakoś tak jest, że im więcej pomagamy, tym więcej widzimy potrzebujących. Może patrzymy uważniej, czulej, troskliwiej?
  Działania koła wolontariuszy z popielowskiej szkoły podstawowej to praktyczne  lekcje empatii, warsztaty wrażliwości i ćwiczenia rozumienia drugiego człowieka. Bliźniego.
  Tym razem mgr Anna Drzewiecka- Skowicka skierowała uwagę młodych na potrzeby starszych, samotnych osób z naszej gminy. Uczniowie klas I- VII, rozeznawszy się we własnych rodzinach, co uradowałoby seniorów, przystąpili do zbiórki produktów. Jak z rogu obfitości Amaltei wysypywały się na rozstawione w klasie stoły   kandyzowane owoce, dżemy i konfitury, soki owocowe, świąteczne, tradycyjne pierniczki, ciasteczka, makarony, kasze, ryż, butle oleju, kartony mleka, warzywa w słoiczkach, mięsne konserwy, pasztety... W niejakiej odległości od artykułów spożywczych gromadzono pachnidła, mydełka,  proszki, żele, płyny i kremy...  
  Wolontariusze zamarzyli bowiem, by święta w każdym domu mieszkańca naszej gminy były pełne smakołyków, łakoci, pysznych, wigilijnych potraw, a dzięki temu stały się radosne, pozbawione trosk czy  kłopotów i niosące w hojnym darze zdrowie.
  Wypełnili szczelnie dziewięć kartonów, opakowali je artystycznie i zanieśli tuż obok szkoły, do popielowskiej siedziby GOPS-u. Pani Barbara Piekarek powitała ich uśmiechem, podziękowała za pracę na rzecz innych  i zapewniła, że dary trafią do właściwych rąk.
  Cieszymy się, że możemy wspólnie czynić dobro!


  Galeria zdjęć: