do góryDO GRZECZNYCH DZIECI MIKOŁAJ PRZYCHODZI DWA RAZY


  Chociaż coraz rzadziej ze skrzynek pocztowych wyciągamy tradycyjne listy, to jest na naszej błękitnej planecie osoba, która na ich niedobór na pewno nie narzeka. Święty Mikołaj.

  Któż z nas nie pisał do niego listu, przelewając na papier swe najskrytsze pragnienia i wierząc głęboko, że marzenia dzięki mocy świętego się spełnią?

  Kolorowe kartki pachnące choinką i piernikami trafiały do skrzynek, za kominki, pod poduszkę i szóstego grudnia przeistaczały się w zabawki, książki i inne cuda… Taka magia!

  Gminna Biblioteka Publiczna w Popielowie postanowiła pomóc dzieciom chcącym przesłać Mikołajowi swe życzenia i jeszcze w listopadzie bieżącego roku ogłosiła konkurs na list do świętego napisany w gwarze śląskiej. Mikołaj na pewno jest poliglotą- z radością przeczytał wszystkie prośby i z pomocą bibliotecznego jury wyłonił zwycięzcę, bezbłędnie- jak zwykle!- trafiając z prezentem (bonem do sklepu sportowego).

  Nasz uczeń, Florian Gallus, już wie, na co spożytkuje talon– na fusbalsiuły (spiesznie tłumaczymy na wszelki wypadek- buty sportowe).

  Gratulujemy i obiecujemy wziąć przykład z czwartoklasisty- też chcemy, by i do nas Mikołaj przyszedł dwa razy.


  Galeria zdjęć:

  • DO GRZECZNYCH DZIECI MIKOŁAJ PRZYCHODZI DWA RAZY
  • DO GRZECZNYCH DZIECI MIKOŁAJ PRZYCHODZI DWA RAZY
  • DO GRZECZNYCH DZIECI MIKOŁAJ PRZYCHODZI DWA RAZY