Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025

ŚWIĘTA NIOSĄ DOBRO

  Trudno pomyśleć o świętach Bożego Narodzenia bez życzeniowej formuły "wesołych świąt". Kiedy jednak brakuje podstawowych produktów, by godnie przeżyć codzienność, to myśl o świętach nie jest przyjemna, a już na pewno nie wywołuje radości. Na pewno nie w osobach, które w tym czasie muszą zmagać się z chorobą... A przecież bożonarodzeniowy czas  wszyscy chcemy spędzać otuleni bliskością drogich nam osób, zanurzeni w szczęsłiwości, roześmiani i nieba przychylający tym, którzy magiczne święta kochają najbardziej - dzieciom.

  Nie wszyscy możemy wszystko. Jeśli możemy jednak zrobić cokolwiek, by pomóc bliźniemu w potrzebie- róbmy to.

  Z tego założenia wyszli uczniowie klas VII i VIII PSP Popielów. Z mgr Jolantą Bukowy, mgr Magdaleną Tyszkowską i mgr Agnieszką Grucą, nauczycielami i pracownikami szkoły  zaangażowali się w pomoc podopiecznym Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu.

  Niemalże jak za sprawą świątecznego cudu szkolna skrzyneczka- skarbonka  wypełniła się szeleszczącymi banknotami i  srebrzyście lśniącymi monetami. Dzięki ich pokaźnej ilości koordynatorkom projektu udało się zakupić rzeczy, które ułatwią bytowanie pięciu chłopcom z hospicjum.  Prezentowe pudła wypełniły się piżamami, ubrankami, pampersami, pościelą, kosmetykami pielęgnacyjnymi dla dzieci, śpiworkiem do wózka, inhalatorem, karuzelką do łóżeczka i innymi drobiazgami, które mają wywołać radość i sprawić przyjemność obdarowanym.

  I jeśli to się ziści, i  Adrianek ( trzy  miesiące), Antoś i Tymek ( dwuletnie bliźnięta), Mikołajek ( jedenaście lat) i Tomek ( osiemnaście lat) choć przez zapomną o swej chorobie, ulegną atmosferze świąt, a na ich twarzach zagości uśmiech- będziemy szczęśliwi.


  Galeria zdjęć:

  • ŚWIĘTA NIOSĄ DOBRO
  • ŚWIĘTA NIOSĄ DOBRO
  • ŚWIĘTA NIOSĄ DOBRO
  • ŚWIĘTA NIOSĄ DOBRO
  • ŚWIĘTA NIOSĄ DOBRO
  • ŚWIĘTA NIOSĄ DOBRO
  • ŚWIĘTA NIOSĄ DOBRO  2019-12-09 10:21:00