MY PO PROSTU LUBIMY POMAGAĆ! SZLACHETNA PACZKA 2021

   

  Nie wiadomo, kto więcej zyskuje w tego typu przedsięwzięciach- obdarowani czy obdarowujący. Każdy z nas lubi dostawać prezenty, ale jeszcze bardziej lubimy czuć się ze sobą, we własnej skórze dobrze. Ten komfort daje pomaganie, obdarowywanie, dzielenie się tym, co mamy. Wspaniała jest też świadomość, że mamy serca na właściwym miejscu, pulsujące empatią, dobrem i życzliwością.

  Po raz trzeci uczniowie popielowskiej podstawówki wraz ze swoimi rodzinami postanowili wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Koordynatorkami szkolnego etapu pomocowego przedsięwzięcia były mgr Anna Drzewiecka- Skowicka i mgr Elżbieta Habrych. Szkoła w te piękne grudniowe dni przeistoczyła się w bank potrzebnych wybranej rodzinie produktów. W klasach piętrzyły się stosy zabawek, ubrań, kosmetyków, środków czystości, żywności, słodyczy, przyborów szkolnych…Nie zabrakło niczego, o czym marzyła rodzina pani Beaty i pana Alojzego z okolic Brzegu. Uczniowie klas ósmych, wiedząc, jaką radość potrafią sprawić zakupy, uzbierali pieniądze na bon towarowy do sklepu obuwniczego, by członkowie „naszej” rodziny mogli wybrać sobie upatrzone buty.

  Trudno było zapakować wszystkie dary- paczka rozmnożyła się do 28 kartonów i siedmiu opasłych reklamówek. Podczas końcowego etapu akcji zaangażowani uczniowie z przejęciem zastanawiali się, czy prezenty spełnią oczekiwania, czy chorej Madzi i malutkiej Judycie przypadną do gustu specjalnie dla nich przygotowane laurki i życzenia zapisane na pięknych, własnoręcznie zrobionych kartkach…

  Wierzymy głęboko, że tak się stało i święta oraz kolejne dni w domu pani Beaty będą pełne radości, szczęścia i spokoju. Takie bowiem zawsze powinny być.

  Katarzyna Słowikowska


  Galeria zdjęć: